Szwajcaria rozważa zamknięcie restauracji

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 18-12-2020, 08:09

Z powodu rosnącej liczby nowych infekcji Covid-19, rozważane jest zamknięcie restauracji w Szwajcarii. Z taką propozycją do rządu jeszcze w piątek ma zgłosić się tamtejsze ministerstwo zdrowia, informuje Reuters.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Zamknięcie miałoby obowiązywać przez okres miesiąca. Według mediów, resort zdrowia wstępnie chciał zamknięcia od 22 grudnia, ale część członków rządu jest temu przeciwna.

W kraju oraz sąsiednim Liechtensteinie pozytywny wynik testu na koronawirusa ma już niemal 400 tys. mieszkańców, zaś ponad 5,88 tys. zmarło.

Władze tego alpejskiego kraju znalazły się pod presją, aby zaostrzyć środki ochrony zdrowia publicznego, ponieważ liczba nowych zakażeń uparcie utrzymuje się na wysokim poziomie, wywierając poważną presję na system opieki zdrowotnej.

Po pojawieniu się nowej fali pandemii Szwajcaria jak do tej pory powstrzymywała się przed wprowadzeniem ostrzejszych restrykcji. Otwartych pozostaje m.in. większość stoków narciarskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane