Szwecja może zakazać jednorazowych grillów

opublikowano: 21-08-2018, 10:49

Po rekordowych pożarach w Szwecji pojawiły się apele m.in. detalistów o wprowadzenie całkowitego zakazu sprzedaży jednorazowych grillów.

Seria pożarów w Szwecji całkowicie zmieniła postrzeganie w tym kraju popularnych dotychczas grillów jednorazowych. Podczas fali letnich upałów największe sieci supermarketów tymczasowo wstrzymały ich sprzedaż. Szwedzkie media informują, że obecnie rozważają one całkowitą rezygnację z sprzedaży jednorazowych grillów.

Zobacz więcej

youtube.com

Zdecydował się na nią drugi w kraju detalista spożywczy Axfoood, właściciel sieci Willys, Hemköp i Axfood Snabbgross. Jego główni konkurenci, ICA i Coop, ogłosili, że decyzję o sprzedaży jednorazowych grillów będą podejmowały indywidualnie szefowie ich sklepów.

- To naprawdę zły produkt z powodów, które wykraczają poza pożary. Tworzy mnóstwo śmieci – powiedziała Åsa Domeij z Partii Zielonych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.se

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu