Szybki kredyt dla mikrofirm

opublikowano: 10-04-2018, 22:00

Nest Bank wprowadził do oferty nowy kredyt dla mikroprzedsiębiorców.

W jego ramach można pożyczyć do 50 tys. zł. Jego koszt to 5,5 zł dziennie za każdy 1 tys. zł. Przy tym przedsiębiorca sam określa termin spłaty — maksymalnie do 12 tygodni (ze zobowiązania można wywiązać się wcześniej). — Załóżmy, że firma potrzebuje 10 tys. zł, aby pilnie zakupić materiały eksploatacyjne. Bierze kredyt w Nest Banku na tę kwotę i deklaruje termin zwrotu za 6 tygodni. Następnie regularnie spłaca opłatydzienne w wysokości 55 zł, czyli 5,5 zł za każdy pożyczony tysiąc złotych. Jeżeli połowę tej kwoty, czyli 5 tys. zł, spłaci już w 15. dniu, to jej dzienne opłaty od pozostałych 5 tys. zł będą wynosiły 27,50 zł — tłumaczy Agnieszka Porębska-Kość z Nest Banku.

Jeżeli natomiast nie będzie mogła spłacić kredytu w terminie, to plan spłaty zostanie wydłużony i dostosowany do jej możliwości. Bank zapewnia, że decyzja kredytowa wydawana jest na podstawie wyciągu z konta albo PIT, bez zaświadczeń z ZUS czy US.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu