Szybko reaguj na kryzys

Sylwester Sacharczuk
opublikowano: 24-10-2011, 00:00

PARP pomoże wcześnie bronić się przed negatywnymi zmianami na rynku i uchronić się przed upadłością.

Coraz więcej przedsiębiorców odczuwa niekorzystne skutki spowolnienia gospodarczego. Jeśli także twoja firma jest w coraz gorszej sytuacji, możesz zgłosić się do udziału w nowym projekcie o nazwie „Instrument Szybkiego Reagowania” (ISR). To nowy instrument zaprojektowany i realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. W najbliższym naborze wsparcie dostanie 17 firm, a w trzech kolejnych — 193.

— Głównym celem ISR jest zminimalizowanie liczby upadłości wśród polskich przedsiębiorstw. Chodzi o to, aby odpowiednio wcześnie udzielić wsparcia firmom, które mają szansę utrzymać się na rynku — mówi Miłosz Marczuk, rzecznik prasowy PARP.Projekt jest skierowany do firm z sektora MSP i dużych przedsiębiorstw. Warunek — mają one struktury (np. oddział)w co najmniej dwóch województwach i nie korzystały wcześniej z pieniędzy pomocy publicznej na te same usługi doradcze czy szkoleniowe.

— Zakwalifikowane firmy dostaną kompleksową pomoc w postaci finansowania kosztów usług szkoleniowych, doradczych i działań z obszaru outplacementu. Przeprowadzona zostanie analiza sytuacji rynkowej każdego przedsiębiorstwa, jednak głównym elementem wsparcia będzie opracowanie przez ekspertów planu rozwoju na miarę potrzeb firmy — mówi Miłosz Marczuk.

Projekt obejmie wprowadzenie przez specjalistów wskazanych w planie działań naprawczych i rozwojowych, a następnie monitoring dynamiki zmian w firmie.

Rekrutacja do pierwszego naboru trwa do 7 listopada, jednak formularz aplikacyjny zawierający dane identyfikacyjne firmy przedsiębiorca powinien wypełnić do 28 października. W czterech naborach do kwietnia 2013 r. ze wsparcia skorzysta 4,5 tys. pracowników. Projekt jest współfinansowany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2009-13, a jego łączny budżet to 36,2 mln zł.

KONTAKT I REJESTRACJA

Więcej informacji dotyczących projektu można uzyskać na stronie internetowej www. isr.parp.gov.pl oraz pod numerem infolinii 801 700 052.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu