Szydłowiec szuka hotelarza

  • Anna Pronińska
opublikowano: 17-02-2014, 00:00

Jak będzie zamek, będą i turyści, którzy muszą gdzieś nocować. Gmina odnowiła hotel, ale potrzebuje operatora.

Niewielka gmina Szydłowiec z woj. mazowieckiego kończy realizację projektu wartego 29 mln zł (większość z funduszy unijnych). W jego ramach już zrewitalizowano XVII-wieczny Hotel pod Dębem, a odnawiany renesansowy zamek magnacki będzie gotowy jesienią.

Zobacz więcej

INWESTUJE MIASTO, ZARZĄDZA OPERATOR: Szydłowiec rewitalizuje zabytki — wizytówki miasta. Do odnowionego właśnie hotelu szuka operatora. [FOT. ARC]

Teraz gmina stanęła przed zadaniem znalezienia operatora hotelu. Właśnie ogłosiła postępowanie w koncesji na usługi (jeden z trybów PPP). Jego szacunkowa wartość to 2,75 mln zł.

— Szydłowiec jest miastem turystycznym, leżącym przy krajowej „siódemce”, a praktycznie nie ma bazy hotelowej. Liczymy, że po uruchomieniu w zamku centrum konferencyjnego przybędzie odwiedzających — mówi Milena Gruszczyńska z wydziału funduszy strukturalnych i strategii rozwoju szydłowieckiego ratusza.

Przedsięwzięcie PPP przewiduje, że wybrany operator będziezarządzać hotelem przez 10 lat i czerpać z niego dochody. W obiekcie będzie mogło nocować 40 osób.

— Tryb koncesji pozwala nam negocjować zasady współpracy, nie musimy stawiać twardych warunków. Mamy nadzieję na duże zainteresowanie potencjalnych partnerów — mówi Milena Gruszczyńska.

Kryteriami wyboru oferty będą m.in. wysokość opłaty oczekiwanej od gości hotelowych i planowana liczba utworzonych miejsc pracy. Ma to istotne znaczenie, ponieważ powiat szydłowiecki na koniec 2013 r. zajął niechlubne pierwsze miejsce pod względem odsetka bezrobotnych (bez pracy jest 6,2 tys. osób, czyli 38,9 proc.).

Zamawiający wymaga zatrudnienia w hotelu minimum czterech osób na umowę o pracę ze stawką minimum 2,5 tys. zł brutto na cały okres koncesji. W dalszych planach władz miasta jest rozbudowa hotelu o dodatkowe skrzydło, by zwiększyć możliwości zarobkowe partnera prywatnego. Firmy zainteresowane przedsięwzięciem mogą składać wnioski do końca marca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu