Szynaka buduje magazyn w Iławie

opublikowano: 08-08-2017, 22:00

Producent mebli inwestuje w warmińsko- -mazurskiej strefie ekonomicznej. Jeszcze w tym roku może ogłosić kolejny projekt.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna (WMSSE), która po półroczu była trzecia z 14 stref pod względem liczby wydanych zezwoleń, nie spoczywa na laurach: w Iławie zainwestuje Szynaka- Meble. Spółka wybuduje magazyn za 22,2 mln zł, w którym zatrudni 30 osób i w fabryce utrzyma 267 miejsc pracy.

TŁUSTY ROK:
TŁUSTY ROK:
Kierowana przez Grzegorza Smolińskiego Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w tym roku 22 zezwolenia. Przez cały ubiegły rok miała ich 14. [FOT. WM]

— Od początku działalności strefy do 2015 r. nie było ani jednej inwestycji, w której firma otrzymałaby zezwolenie na podstawie kryterium innowacyjności. Takie projekty zaczynają się pojawiać, a Szynaka- -Meble to jeden z nich. Inwestycja to efekt styczniowej wizyty w spółce — cieszy się Grzegorz Smoliński, prezes WMSSE.

To drugie zezwolenie spółki, która w 2006 r. zdecydowała się na budowę fabryki w Nowym Mieście Lubawskim. Zainwestowała 53 mln zł i zatrudnia w nim 229 osób.

— Zaczynaliśmy na pustym polu, a dziś to jeden z najbardziej nowoczesnych zakładów w Europie. 10 lat temu nie mogliśmy uzyskać unijnej dotacji, bo nikt — poza strefą — nie wierzył, że postawimy fabrykę. Teraz czekaliśmy na kolejne zezwolenie, sprzęt już stoi na działce, bo chcemy do wiosny zakończyć budowę — mówi Jan Szynaka, prezes spółki Szynaka-Meble.

Już myśli o kolejnych projektach.

— Właśnie rozmawiamy z zarządem strefy o planach rozwoju grupy Szynaka. Możliwe, że jeszcze w tym roku odbierzemy kolejne zezwolenie. Chcemy zawojować nie tylko europejskie rynki. W Europie dużo więcej mebli się nie sprzeda, trzeba powalczyć o rynki azjatyckie, afrykańskie i arabskie — uważa Jan Szynaka.

Firma Szynaka-Meble powstała w 1985 r. i zatrudnia 3,5 tys. osób. To kolejne zezwolenie wydane przez warmińsko-mazurską strefę w ostatnich tygodniach. W Elblągu inwestuje inny producent mebli: Wójcik Fabryka Mebli. Firma wyda 12 mln zł i zwiększy zatrudnienie do 555 osób (we wszystkich zakładach firmy w Elblągu pracuje 1500 osób). Pod koniec lipca na inwestycję zdecydowała się firma kosmetyczna Jacques Battini Cosmetics. Zbuduje w Iławie zakład za 1 mln zł. W Szczytnie 4,9 mln zł wyda Mackiewicz Prefabrykacja, producent prefabrykatów do rur, kręgów, dennic i pokryw oraz betonu towarowego.

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane