T-Bull idzie na GPW po 20 mln zł

Producent gier chcę przenieść się z małej na dużą giełdę. Przy okazji planuje sprzedać akcje za 20 mln zł.

Kolejna spółka z branży gier szykuje się do wejście na GPW. Tym razem chodzi o wrocławski T-Bull, specjalizujący się w grach na urządzenia mobilne, która obecnie jest notowana na New Connect. Firma rozpoczęła przygotowania do przejścia na duży parkiet. Ma do niego dojść najpóźniej w czerwcu 2017 roku. 

T-Bull podpisał z domem maklerskim Trigon oraz Trigon Investment Banking umowy, których celem jest przeprowadzenie oferty publicznej i wprowadzenie akcji na GPW. Transferowi będzie towarzyszyła emisja nowych akcji o wartości ok. 20 mln zł.

- Pozyskane przez nas środki przyczynią się do szybszego rozwoju Spółki. Chcemy zatrudnić więcej osób i wydawać więcej gier, co pozwoli nam dalej poprawiać wyniki finansowe i skutecznie realizować plan rozwoju. Aby to osiągnąć potrzebujemy dodatkowego zastrzyku kapitału – mówi Grzegorz Zwoliński, prezes T-Bull.

Kierowana przez niego spółka planuje zwiększyć zatrudnienie z obecnych 50 osób do 150 osób do końca 2017 r., zwiększyć ilości produkowanych gier oraz rozszerzyć produkcji o nowe gatunki gier. Celem spółki jest przeprowadzenie oferty publicznej akcji w czerwcu 2017 r.

W ostatnim kwartale na GPW zadebiutowały akcję dwóch producentów gier: PlayWay i Artfiex Mundi.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

IPO

Puls Biznesu

Puls Inwestora / T-Bull idzie na GPW po 20 mln zł