T-Mobile już jak bank

opublikowano: 07-05-2014, 00:00

Operator i Alior odpalili pierwszy etap usług bankowych, w których koncentrują się przede wszystkim na pożyczaniu.

W miniony weekend w przeszłość odszedł Alior Sync, który został przemalowany na różowe kolory T-Mobile Usługi Bankowe. W poniedziałek takie same barwy i nazwę przyjęła aplikacja bankowa. Wczoraj oficjalnie wystartował wspólny projekt bankowo-telekomunikacyjny Aliora i T-Mobile. Banku prawie w ogóle w nim nie widać, wszędzie jest logo telekomu i jego barwy. W ofercie tandemu więcej jest natomiast bankowości niż usług telekomunikacyjnych. Bazę stanowi konto osobiste przejęte z Synca z darmową obsługą, kartą, bankomatami i przelewami błyskawicznymi (10 pierwszych). Spory bonus — 500 zł — czeka przenoszących numer z abonamentem do T-Mobile, którzy otworzą rachunek bankowy.

Obecni klienci operatora (abonamentowi) mogą natomiast liczyć na 1 tys. zł debetu od ręki. Jeśli ktoś skorzysta z limitu w koncie, to zadłużenie do 500 zł nie będzie oprocentowane. Kolejna promocja dla dłużników polega na tym, że zaciągając minimum 10 tys. zł kredytu gotówkowego na co najmniej dwa lata, do każdej terminowo zapłaconej raty bank wypłaci 50 zł, maksimum 500 zł. Użytkownikom telefonów NFC z kartą płatniczą w środku telekom i spółka oddadzą natomiast do 50 zł w ramach money backu, maksymalnie 500 zł rocznie.

Oferta telekomunikacyjna prezentuje się nieco skromniej. W abonamencie Comfort na dwa lata za 39,90 zł telekom daje darmowe rozmowy we własnej sieci, 800 minut do obcych i 1 GB miesięcznie. W taryfie Premium (49,90 zł) nielimitowane są wszystkie połączenia, a pakiet danych wynosi 2 GB. T-Mobile i Alior zapowiadają, że w tym roku zostaną uruchomione jeszcze dwa kolejne etapy usług bankowych. Pierwszy z nich już w czerwcu, w ramach którego zostanie pokazany nowy wirtualny portfel MyWallet. Rachunki T-Mobile Usługi Bankowe można otwierać we wszystkich oddziałach operatora. W 10 pilotażowych prowadzona jest pełna obsługa bankowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu