T-Mobile kupuje sieć Ryana Reynoldsa za 1,35 mld USD

opublikowano: 15-03-2023, 15:31
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

T-Mobile kupiło Mint Mobile, taniego dostawcę usług bezprzewodowych, którego jednym z właścicieli jest gwiazdor Hollywood Ryan Reynolds. Transakcja wyniosła 1,35 mld USD. Operator stara się zwiększyć swoją działalność w zakresie sprzedaży taryf dla telefonów na kartę i dotrzeć do większej liczby klientów o niskich dochodach - przekazał Bloomberg.

Paul Currie / imago sport / Forum

Drugi co do wielkości dostawca usług bezprzewodowych w USA nabył firmę macierzystą Mint Ka’ena płacąc w 39 proc. gotówką a w 61 proc. akcjami. Ostateczna cena zakupu będzie oparta na osiągnięciu przez Mint określonych celów zarówno przed, jak i po zamknięciu transakcji.

Udziały Reynoldsa w Mint nie zostały ujawnione, ale mają być “znaczące”. Wg. informacji Bloomberga do aktora może należeć nawet 25 proc. firmy. Gwiazdor ma w dalszym ciągu reprezentować budżetowego dostawcę sieci od strony komercyjnej.

“Bardzo cieszymy się, że T-Mobile w ostatniej chwili przebił agresywną ofertę mojej mamy Tammy Reynolds. Wierzymy, że doskonałość ich sieci 5G będzie lepszym dopasowaniem strategicznym, niż nieco ponadprzeciętny talent mojej mamy do gry w mahjonga” - skomentował Reynolds w oświadczeniu.

Zamknięcie transakcji jeszcze w tym roku

Mint oferuje jedne z najtańszych w kraju planów mobilnych, z których najniższe kosztują nawet 15 USD za 4 gigabajty danych bezprzewodowych. Nie jest znana liczba abonamentów firmy, jednak współzałożyciel David Glickman twierdzi, że roczny wzrost użytkowników w ciągu ostatnich czterech lat był na poziomie 50 proc., a przychody powiększały się o 70 proc. lub więcej rocznie.

Firma nie posiada sklepów stacjonarnych, sprzedaje telefony i plany komórkowe całkowicie online. Usługa jest świadczona przez T-Mobile jako część umowy hurtowej współdzielenia sieci. Gigant telekomunikacyjny oczekuje, że transakcja zostanie zamknięta jeszcze w tym roku i nie spodziewa się zmian w prognozach finansowych na 2023 r.

Ryan Reynolds - wzięty biznesmen

Ryan Reynolds, amerykański aktor znany m.in. z roli bohatera Deadpoola z uniwersum filmów Marvela, jest od 2019 r. jest współwłaścicielem Mint Mobile. Jako ambasador firmy przyciągnął uwagę milionów użytkowników mediów społecznościowych.

Gwiazdor jest również współwłaścicielem marki produkującej alkohol Aviation American Gin. W 2020 r. została częściowo przejęta przez globalnego giganta Diageo za 610 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: skib/, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane