T-Mobile wchodzi do domu

opublikowano: 12-09-2017, 22:00

Operator próbuje podgryźć dostawców stacjonarnego internetu. Nową ofertą chce skusić mieszkańców mniejszych miast i wsi.

Na konferencjach polskich telekomów jedno jest pewne — to, że raczej wcześniej niż później padnie słowo „konwergencja” i zacznie być odmieniane przez przypadki. W ubiegłym tygodniu nową strategię prezentowało Orange, którego przedstawiciele podkreślali, że obecnie w Polsce tylko 10 proc. gospodarstw domowych konsoliduje na jednym rachunku usługi w rodzaju telefonu, telewizji, internetu czy energii elektrycznej, ale w najbliższych latach ma ich gwałtownie przybywać. Wszyscy operatorzy próbują przyciągnąć klientów i zatrzymać ich na dłużej łączeniem w pakietach uzupełniających się usług. W tym tygodniu na dobre do konwergentnej gry wkroczył T-Mobile, który przedstawił ofertę internetu domowego. Zamierza go dostarczać w technologii LTE.

Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska
Zobacz więcej

Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska Marek Wiśniewski

— Na rynku nie można być dłużej operatorem czysto mobilnym, nasza strategia zakłada przejście w kierunku świadczenia usług zintegrowanych. Mobilny internet domowy to nie jest nowość na rynku, ale taka usługa to konieczny krok w kierunku stania się operatorem, łączącym usługi stacjonarne i mobilne. Około 20 proc. budynków w Polsce nie ma obecnie dostępu do łączy szerokopasmowych w jakiejkolwiek technologii stacjonarnej.

Będziemy koncentrować się na obszarach podmiejskich i wsiach, gdzie takiej infrastruktury brakuje najbardziej — mówi Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska. T-Mobile, który po latach tracenia klientów zaczął ich odzyskiwać, w segmencie abonamentowym, już latem zapowiadał, że od szerokopasmowego internetu mobilnego dla gospodarstw domowych zacznie ofensywę w segmencie nowych usług. Andreas Maierhofer podkreślał wtedy, że spółka nie zamierza sprzedawać energii czy gazu, rozbuduje natomiast usługi dla biznesu i segment ICT.

— Na pewno będziemy dołączać do oferty kolejne usługi konwergentne, ale jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretach — mówi prezes T-Mobile Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu