Ta gra jest droższa niż Pan Tadeusz

Wojciech Chmielarz
opublikowano: 07-02-2007, 00:00

To jedna z najbardziej oczekiwanych premier w tym roku. Gra będzie dystrybuowana na całym świecie. Pierwszy nakład: 750 tys.

To jedna z najbardziej oczekiwanych premier w tym roku. Gra będzie dystrybuowana na całym świecie. Pierwszy nakład: 750 tys.

Premiera „The Witcher” (angielski tytuł „Wiedźmina”), której fabuła opiera się na prozie Andrzeja Sapkowskiego, zbliża się wielkimi krokami. Łączny budżet produkcji wyniósł 19,1 mln złotych. Dla porównania ekranizacja „Pana Tadeusza” dokonana przez Andrzeja Wajdę kosztowała 12,5 mln zł.

— Łączny premierowy nakład gry na całym świecie wyniesie minimum 750 tysięcy egzemplarzy. Premiera odbędzie się jednocześnie: w Japonii, w USA, Unii Europejskiej i w Rosji. W trakcie premiery gra będzie dostępna w minimum 11 wersjach językowych. Nasz cel to sprzedaż miliona egzemplarzy w pierwszym roku — mówi Marcin Kiciński z CD Projekt.

Faktycznie — może się to udać. Gra należy do bardzo popularnego gatunku RPG i zainteresowała zachodnich dziennikarzy oraz graczy. Dystrybucji podjęli się najwięksi w branży.

— Gra została już sprzedana na cały świat — mówi Marcin Kiciński.

Oprócz wspaniałej oprawy graficznej atutem tytułu będzie fabuła. Gracze będą kierowali poczynaniami Geralta z Rivii. Dla wielu możliwość wcielenia się w ulubionego bohatera to pokusa nie do odparcia. A książka o wiedźminie jest popularna nie tylko w Polsce, ale także w Czechach czy w Rosji. Przetłumaczono ją także na francuski i hiszpański. Scenariusz „The Witchera” zaakceptował Andrzej Sapkowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane