Czytasz dzięki

Tajwan jest numerem 2 w produkcji masek

opublikowano: 19-04-2020, 22:00

W 25 dni tajwańskie firmy utworzyły 60 linii produkujących maski chirurgiczne, zwiększając moce kraju do 10 mln dziennie.

To odpowiedź na apel rządu, który powołał grupę zadaniową współpracującą z 29 firmami z branży inteligentnych maszyn i automatyki. Firmom udało się skrócić cykl produkcji maseczek chirurgicznych z dwóch miesięcy do jednego tygodnia. Tajwan stał się drugim co do wielkości, po Chinach, producentem tego wyrobu na świecie.

Grupę zadaniową tworzą firmy z tajwańskiego klastra obrabiarkowego znajdującego w okolicach miasta Taichung, gdzie siedzibę ma 1500 producentów obrabiarek i 10 tys. ich poddostawców. Powstały w sumie 92 linie produkcyjne. Dzięki temu na początku kwietnia moce kraju zwiększyły się do 15 mln sztuk dziennie. Tajwan ofiarował 10 mln masek ochronnych krajom dotkniętym pandemią koronawirusa w Europie. Do Polski przed świętami wielkanocnymi dotarła partia 500 tys. masek. Tajwańskie firmy gotowe są też dostarczyć lokalnym producentom linie produkcyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane