Tanieją metale

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-06-2006, 14:11
Obserwuj w MójPB:

W czwartek tanieje miedź, aluminium, cynk i inne metale - podają brokerzy. Na ceny metali negatywnie wpływają obawy o możliwe podwyżki stóp procentowych przez najważniejsze banki centralne.

W czwartek tanieje miedź, aluminium, cynk i inne metale - podają brokerzy. Na ceny metali negatywnie wpływają obawy o możliwe podwyżki stóp procentowych przez najważniejsze banki centralne.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie LME w Londynie staniała w czwartek o 340 USD, 4,4 proc., do 7.450 USD za tonę. To największy spadek ceny metalu od 1 czerwca.

Od 11 maja, gdy tona miedzi kosztowała rekordowe 8.800 USD, metal staniał już o 13 proc., chociaż od początku roku jego cena wzrosła o 72 proc.

W czwartek tanieje też aluminium, o ponad 3 proc., do 2.540 USD za tonę, i cynk - o 2,8 proc. do 3.500 USD.

Na poziomie najniższym od 6 tygodniu są też ceny złota, a srebro staniało o 2,5 proc.

EBC prawdopodobnie podwyższy w czwartek swoją benchmarkową stopę procentową z 2,50 proc. do 2,75 proc.

Podobna decyzja spodziewana jest w ostatnim tygodniu czerwca podczas posiedzenia Fed. Specjaliści przypuszczają, że Fed podwyższy stopę funduszy federalnych do 5,25 z obecnych 5,00 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane