Tańsze działki – daleko od miasta

17-08-2009, 10:43

Jeśli na ziemię pod dom możesz wydać 100-150 tys. zł, przygotuj się na to, że zamieszkasz 30-50 km od Warszawy. Pięć lat temu za te same pieniądze można było kupić parcele w promieniu 20 km od stolicy.

Marcin Drogomirecki, analityk z portalu Oferty.net, ocenia, że znalezienie parceli w pobliżu Warszawy w cenie do 150 tys. zł nie jest łatwe. – Za tyle możemy kupić bardzo małą działkę 20 km od miasta albo liczącą ponad 1 tys. mkw., ale znacznie bardziej oddaloną, o co najmniej 30 kilometrów – wylicza ekspert.
N rynku pojawiają się wprawdzie działki, za które zapłacimy 140- 150 tys. zł, ale mają one nieregularne kształty czy nietypowe szerokości.
– Są też grunty o typowych wymiarach, ale oddalone od głównych dróg dojazdowych czy tras ekspresowych. Trzeba ich szukać w promieniu 50 km od Warszawy, w typowo wiejskich lokalizacjach – mówi Anna Łukasik, pośredniczka z biura Polanowscy Nieruchomości.

Rzeczpospolita
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Tańsze działki – daleko od miasta