Tańszy zarząd Handlowego

TM
17-03-2010, 11:23

Ubiegły rok był dobry dla akcjonariuszy Handlowego. Pewnie ucieszy ich wieść, że... spadły wynagrodzenia władz spółki, na czele których stoi Sławomir Sikora. I to o 4 mln zł.

Kurs Handlowego w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wzrósł o 120 proc., wynagrodzenia i świadczenia zarządy spadły o 28,6 proc.

Sławomir Sikora
Zobacz więcej

Sławomir Sikora

Żeby nie być gołosłownym - w 2009 r. wyniosły one łącznie 11,7 mln zł, a w 2008 r. - 15,05 mln zł. Warto jednak w tym miejscu zastrzec, że dwa lata temu na koszty wynagrodzeń zarządu wpłynęły wysokie odprawy.

W ubiegłym roku najlepiej zarabiającym członkiem zarządu Handlowego był prezes Sławomir Sikora. Łączna wartość świadczeń dla tego doświadczonego menedżera wyniosła 3,75 mln zł. To plasuje go w górnej części bankowych rankingów płacowych. Sympatycy prezesa nie powinni się martwić o jego motywację finansową - jego świadczenia nie zmniejszyły się, nawet były wyższe o 168 tys. zł.

Na drugim miejscu na liście płac zarządu Handlowego znajduje się Sonia Jedrychowicz-Horbatowska. Jej wynagrodzenia, świadczenia i nagrody w 2009 r. sięgnęły 1,74 mln zł.  Na płacowe podium wskoczył jeszcze Michał Mrożek. Zainkasował on prawie 1,55 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Tańszy zarząd Handlowego