Tar Heel Capital sprzedaje Metalplast-System

02-07-2007, 10:01

Fundusz venture capital Tar Heel Capital (THC) wraz ze wszystkimi wspólnikami sprzeda spółce FAM Technika Odlewnicza SA (FAM) 100% udziałów w Metalplast-System Sp. z o.o. (MS) - firmie zajmującej się cynkowaniem ogniowym i produkcją obiektów kontenerowych.

Zgodnie z umową między stronami wartość przejmowanych udziałów MS to 41,31 mln zł (26 mln zł płatne w gotówce oraz 1,650,000 akcji FAM po średniej cenie z 30 ostatnich sesji na GPW). Umowa zostanie zawarta w terminie dwóch tygodni.

"Zdecydowaliśmy się na sprzedaż udziałów w Metalplast, gdyż wielu inwestorów branżowych zwracało się do nas oferując kupno spółki. Przeprowadziliśmy przetarg, w wyniku którego wyłoniliśmy kupującego - stopa zwrotu z inwestycji w MS wyniesie dla THC dużo ponad 1000%. Oferta FAM była najlepsza ze wszystkich, jakie otrzymaliśmy, gdyż w ramach transakcji FAM zaproponował nam objęcie pakietu ponad 5% swoich akcji. Moim zdaniem cena akcji FAM na GPW jest niższa od ich prawdziwej wartości i jestem przekonany o ogromnym potencjale wzrostu tej spółki" - mówi Grzegorz Bielowicki, partner w funduszu Tar Heel Capital.

Tar Heel Capital jest spółką zarządzającą inwestycjami venture capital. Właścicielem i partnerem zarządzającym Tar Heel jest Grzegorz J. Bielowicki. Fundusz dysponuje aktywami o wartości około 200 milionów złotych. Jej inwestorami - oprócz Grzegorza Bielowickiego - jest grupa prywatnych inwestorów finansowych, głównie ze Stanów Zjednoczonych.

Podstawową działalnością Metalplast-System jest cynkowanie ogniowe stali (70% przychodów spółki) oraz produkcja obiektów kontenerowych (pozostałe 30% przychodów).

Tar Heel Capital koncentruje się na inwestowaniu wyłącznie w polskie przedsiębiorstwa, którym udziela wsparcia finansowego umożliwiającego restrukturyzację i dalszy dynamiczny rozwój, a docelowo pomaga w znalezieniu inwestora strategicznego lub wejściu na giełdę. Uwaga Funduszu skupia się w szczególności na firmach o dużych możliwościach ekspansji oraz na przedsięwzięciach związanych z niepowtarzalną technologią i unikalną wiedzą. Obiektem zainteresowania Funduszu są przedsiębiorstwa legitymujące się co najmniej 15 mln zł rocznych przychodów, poszukujące środków w wysokości od 1 do 30 mln zł. Przeciętny horyzont inwestycji to 3 do 7 lat. Tar Heel Capital zainwestował w rozwój polskich przedsiębiorstw łącznie już ponad 60 mln zł.
Jedną z ostatnich inwestycji funduszu jest firma Euromag, spółka jest największą i najnowocześniejszą odlewnią magnezu w Polsce dostarczającą komponenty magnezowe dla przemysłu samochodowego, maszynowego, elektronarzędzi, zastosowań budowlanych i dekoracyjnych. Jako jedyny producent w Europie odlewa w technologii gorąco-komorowej między innymi kierownice i kolumny kierownicze. Wśród innych inwestycji są również między innymi notowany na giełdzie Radpol S.A. i firma spedycyjna Apreo Logistics S.A.

DI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tar Heel Capital sprzedaje Metalplast-System