Taras we władzach rywala Bogdanki

Były wieloletni prezes lubelskiej spółki giełdowej wszedł do zarządu australijskiej firmy PD Co

Były wieloletni prezes lubelskiej spółki giełdowej wszedł do zarządu australijskiej firmy PD Co, która na terenach sąsiadujących z Bogdanką planuje budowę własnej kopalni węgla kamiennego. Mirosław Taras, który z Australijczykami pracował już wcześniej, jako doradca i członek rady nadzorczej, teraz będzie wiceprezesem.

Zobacz więcej

Grzegorz Kawecki

Zmiany w PD Co poszły też głębiej — do rady nadzorczej przeszedł dotychczasowy prezes Janusz Jakimowicz, a na stanowisku szefa zastąpił go Ben Stoikovich, prezes Prairie Mining, czyli notowanej na giełdzie spółki matki.

— Najbliższe miesiące to przygotowania do złożenia wniosku o koncesję wydobywczą, dalsze zakupy gruntów, wnioski o zmianę planów zagospodarowania przestrzennego oraz zaawansowane badania środowiskowe. Naszym celem jest złożenie w ministerstwie środowiska wniosku o koncesję w pierwszym półroczu 2017 r. — zapowiada Mirosław Taras.

PD Co nie tylko z Bogdanką sąsiaduje, ale również z nią konkuruje o koncesje. Sprawa złoża K-6-7 jest na etapie sądowym, ale dotychczas dwie instancje wypowiedziały się na korzyść PD Co.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy