Tarnobrzeska strefa chce urosnąć

opublikowano: 23-03-2016, 22:00

Trzy zezwolenia na 90 mln zł już są, wkrótce będą dwa kolejne. Spółka myśli też o poszerzeniu o 120 ha.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro- Park Wisłosan, która w tym roku zamierza wydać 15 zezwoleń, zrealizowała jedną piątą planu. — Wygląda na to, że osiągniemy nasz tegoroczny cel. Wydaliśmy trzy zezwolenia, w których firmy deklarują łącznie 90 mln zł inwestycji i 70 miejsc pracy — mówi Maciej Ślęzak, szef strefy. Tasomix Pasze zbuduje w Pionkach pod Radomiem zakład produkujący pasze dla drobiu i innych zwierząt gospodarskich. W Radomiu rozbuduje się Stalgast Logistic. Będzie to kolejne zezwolenie dla tej spółki, która produkuje wyposażenie gastronomiczne. Stalgast zbuduje halę i uruchomi magazyn logistyczny. W Łapach zainwestuje Konekt z Białegostoku, który wyda 17 mln zł na zakład systemów kominowych, kostki brukowej i prefabrykatów betonowych.

— Jest szansa, że w ciągu dwóch tygodni wydamy dwa kolejne zezwolenia: dla firm z branży metalowej i plastikowej — dodaje Maciej Ślęzak. Menedżer liczy na poszerzenie strefy.

— W kwietniu złożymy wniosek o włączenie terenów m.in. w Przemyślu, Tarnobrzegu, Radomiu i Janowie Lubelskim. Chcemy objąć tereny samorządowe oraz należące do inwestorów strefowych, którzy chcą się rozbudować — zapowiada Maciej Ślęzak. Z tym może być kłopot. Radosław Domagalski, wiceminister rozwoju, zapowiedział ostatnio w „PB”, że resort przyjrzy się poszerzeniom SSE. Stwierdził, że wykorzystanie terenów na poziomie 60-70 proc. jest niewystarczające: za dużo jest stref w dobrze rozwiniętych województwach, a za mało — w mniej. 14 stref ekonomicznych zajmuje dziś 20 tys. ha, a dopuszczalny limit wynosi 25 tys. ha. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane