Tarnobrzeska strefa przyspieszyła

opublikowano: 20-08-2015, 22:00

Do dziewięciu zezwoleń w pierwszym półroczu w wakacje doszło już pięć, a osiem kolejnych jest na tapecie.

Nie wszyscy mają luźne wakacje. W Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan (TSSE) od 1 lipca cztery firmy dostały pięć zezwoleń. Dla porównania: w pierwszym półroczu strefa wydała ich dziewięć. W Łukowie kolejną inwestycję planuje Stok- -Rol, producent wyrobów i konstrukcji stalowych, który zatrudnia 29 osób. Firma zainwestuje w produkcję zbiorników i cystern. Największy projekt planuje Bagpak, producent opakowań do żywności (puszek), z zakładem w Stalowej Woli.

— Firma odebrała w wakacje dwa zezwolenia. Pierwsze, na 70 mln zł, dotyczy linii produkcyjnej do dwuczęściowych metalowych opakowań. Drugie, na 7 mln zł, przewiduje budowę hali magazynowej. Firma doda łącznie 26 etatów, utrzyma 136 — mówi Maciej Ślęzak, dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza TSSE.

Reinwestuje także Stalgast, producent wyposażenia dla restauracji. Firma wyda w Radomiu 6 mln zł na rozwój produkcji opakowań tekturowych i wyrobów z tworzyw sztucznych dla gastronomii. Utrzyma 33 miejsca pracy. Jest też inwestycja w Łapach.

— Ecolette z Białegostoku zainwestuje 14 mln zł w produkcję palet kartonowych i odzysk surowców z materiałów segregowanych.Stworzy 20 miejsc pracy — mówi Maciej Ślęzak. Firma chce produkować ekologiczne palety, które nazywa ekoletami. W mieście, w którym pięć lat temu zamknęły się dwa zakłady i znikło tysiąc miejsc pracy, w strefie ekonomicznej działa na razie tylko firma poligraficzna Arka- -Druk, która zatrudnia 10 osób.

— W Łapach będzie wkrótce jeszcze jedno zezwolenie.

Pracujemy nad ośmioma projektami z branży chemicznej, przetwórczej i budowlanej — dodaje szef tarnobrzeskiej strefy. W 14 wydanych w tym roku zezwoleniach firmy zobowiązały się zainwestować 330,9 mln zł i stworzyć 225 miejsc pracy. W całym 2014 r. Euro- Park Wisłosan wydał 39 zezwoleń, w których firmy obiecały 1,8 mld zł inwestycji i 869 miejsc pracy. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu