Tasujemy w Portfelu „PB”

KZ
opublikowano: 25-06-2009, 17:04

Korekta na GPW uszczupliła nasze zyski. Wierzymy jednak w odreagowanie spadków, dlatego chcemy kupić walory dwóch spółek.

Przez ostatnie tygodnie szanowaliśmy gotówkę w obawie przed powszechnie spodziewaną korektą i w obawie przed zawirowaniami, jakie może wywołać wygasanie kontraktów na WIG20. 10 proc. spadek indeksu ze szczytu przy 2041 pkt. przetrwaliśmy z wynikiem -7,4 proc., ale uratowało nas to, że nasze zaangażowanie w akcje wynosiło tylko 60 proc.

Teraz zmieniamy nastawienie na bardziej bycze i trochę tasujemy w portfelu.

Postanowiliśmy (znów) spróbować kupić akcje Magellana. Po ponad 20 proc. korekcie kursu przyszedł chyba czas na odbicie, zwłaszcza, że perspektywy wyników spółki są obiecujące. Gdyby firmie udało się powtórzyć ubiegłoroczne rezultaty (16,6 mln zł zysku netto; w I kw. tego roku zysk przekroczył 4,5 mlnzł), wskaźnik cena do zysku kształtowałby się na atrakcyjnym poziomie 6,5.

Chcemy też zainwestować w akcje niewielkiej (wartej 20 mln zł) spółki Anti, która działa w obiecującym segmencie tzw. małej architektury, gdzie klientami są lokalne samorządy. Tylko w czerwcu spółka informowała o pozyskaniu kontraktu na rewitalizację parku w Karpaczu (za 666 tys. zł) i wyborze najkorzystniejszej oferty na przebudową placu Wolności w Grójcu (za 11,9 mln zł). Jutrzejsze walne zgromadzenie spółki zdecyduje o emisji akcji, wartej 4,8 mln zł. Obejmie ją m.in. giełdowy fundusz NFI Victoria.

W oba walory zainwestujemy po 10 proc. wartości naszego portfela, a nasze zlecenia wystawiamy limitem ceny odbiegającym o + 3 proc. od czwartkowego zamknięcia. Będzie obowiązywało jeden dzień.

Do 10 proc. (a więc mniej więcej o połowę) chcemy też zredukować nasze zaangażowanie w Dom  Development. Do tej pory inwestycja ta przyniosła nam ponad 30-proc. stopę zwrotu, chcemy więc zrealizować część zysku. Zlecenie wystawiamy z ceną +5 proc. do czwartkowego zamknięcia (będzie obowiązywało tydzień). Nie rezygnujemy jednak z sektora deweloperskiego, bo wpływy ze sprzedaży chcemy przeznaczyć na inną spółkę z sektora. Którą? Czekamy na wasze propozycje.

Nie zmieniamy natomiast zaangażowania w papiery Mercora (choć przynosi nam on dość bolesne straty), Kruszwicy (gdzie spokojnie czekamy na zyski) i Lotosu (gdzie niestety przegapiliśmy okazję do zgarnięcia imponujących zysków).

Następne posiedzenie Komitetu Inwestycyjnego w przyszły czwartek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Tasujemy w Portfelu „PB”