Tauron ma aneks zwiększający kwotę programu obligacji

DI, ISBnews
opublikowano: 10-07-2015, 19:48

Tauron Polska Energia podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) aneks do umowy, zwiększający kwotę programu obligacji do 1,7 mld zł z 1 mld zł, podał BGK.

Celem emisji obligacji jest finansowanie wydatków inwestycyjnych grupy Tauron, przede wszystkim w obszarach dystrybucji i wytwarzania. Udział BGK w tym przedsięwzięciu realizowany jest w ramach programu "Inwestycje Polskie". 

"Zwiększenie kwoty programu emisji obligacji z 2013 r. jest zgodne z naszymi oczekiwaniami. Jest to atrakcyjny dla nas instrument, z korzystnym oprocentowaniem i długim terminem wykupu, który jest dostosowany do długoterminowego charakteru realizowanych projektów inwestycyjnych w sektorze energetycznym" – powiedział prezes Taurona Dariusz Lubera, cytowany w komunikacie.

"Jesteśmy zadowoleni, że po raz kolejny Tauron Polska Energia zaufał nam i możemy dalej rozwijać naszą współpracę. Dla państwowego banku rozwoju, jakim jest BGK jest to kontynuacja działań polegających na wspieraniu strategicznych dla Polski projektów inwestycyjnych" – skomentował wiceprezes BGK Jacek Szugajew. 

Tauron realizuje program emisji obligacji o maksymalnie 15-letnim okresie zapadalności z sześciomiesięcznymi okresami płatności odsetek. W ramach kwoty, o którą zwiększony został program emisji obligacji gwarancją emisji objęta została kwota 300 mln zł. Struktura finansowa przewiduje emisję obligacji w seriach w latach 2015-2016, z terminami wykupu przypadającymi od 2020 do 2029 r. BGK pełni w tym przedsięwzięciu rolę organizatora, gwaranta programu i depozytariusza. 

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. 

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ISBnews

Polecane