Tauron PE nie przejmie kopalni "Bolesław Śmiały"

DI, PAP
opublikowano: 10-06-2011, 20:56

Tauron Polska Energia nie przejmie kopalni "Bolesław Śmiały", gdyż jej obecny właściciel, czyli Kompania Węglowa, nie zgodziła się na wycenę wartości tej firmy - poinformował Tauron w  komunikacie.


"Zarząd Kompanii Węglowej oświadczył, iż nie udziela akceptacji wartości zorganizowanej części przedsiębiorstwa Kompanii Węglowej – Oddział KWK "Bolesław Śmiały" oraz wartości akcji posiadanych przez Kompanię Węglową w Południowym Koncernie Węglowym wynikających ze sporządzonych wycen przedmiotowych aktywów" - napisano w komunikacie Tauronu.


Jednocześnie zarząd Kompanii Węglowej wyraził gotowość przystąpienia do rozmów w sprawie określenia możliwości sprzedaży akcji Południowego Koncernu Węglowego będących własnością Kompanii Węglowej.


Na podstawie umowy z kwietnia 2010 roku Tauron i Kompania Węglowa zobowiązały się do wniesienia przez Kompanię Węglową kopalni "Bolesław Śmiały" do spółki celowej, a następnie wniesienie udziałów w tej spółce celowej oraz wszystkich posiadanych przez Kompanię Węglową akcji Południowego Koncernu Węglowego do Tauronu w zamian za nowe akcje aportowe w podwyższonym kapitale zakładowym spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tauron PE nie przejmie kopalni "Bolesław Śmiały"