Taxus idzie na mały parkiet

GRA
opublikowano: 29-03-2010, 00:00

Fundusz powiązany z doradczą firmą DFP szykuje się do debiutu na NewConnect. Bez oferty.

Fundusz powiązany z doradczą firmą DFP szykuje się do debiutu na NewConnect. Bez oferty.

Taxus Fund, spółka pozycjonująca się jako fundusz typu venture capital, zwołała walne, które w kwietnie podejmie decyzję w sprawie wprowadzenia akcji na NewConnect.

— Planujemy zadebiutować bez przeprowadzania oferty: prywatnej czy publicznej — mówi Piotr Jędrzejczak, prezes Taxus Fund.

Fundusz ma w portfelu 22 proc. akcji DFP Doradztwo Finansowe, doradczej spółki notowanej na NewConnect. Jej prezesem też jest Piotr Jędrzejczak. Jest również największym akcjonariuszem obu spółek.

— Po walnym złożymy wniosek o dopuszczenie spółki do obrotu — zapowiada Piotr Jędrzejczak.

Aktywa Taxus Fund mają obecnie wartość 5 mln zł, a zysk netto osiągnięty w 2009 r. to ponad 1 mln zł.

— Ten zysk pochodzi ze zmiany w wycenach. W minionym roku nie wychodziliśmy z żadnych inwestycji — tłumaczy Piotr Jędrzejczak.

Jakie spółki Taxus Fund ma w portfelu?

— Nie chcemy na razie ujawniać całego portfela. Możemy jednak zapowiedzieć, że w ciągu około dwóch miesięcy wprowadzimy na NewConnect spółkę GeoInvent, w której mamy udziały — zapowiada Piotr Jędrzejczak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu