Teatr z Dubrowki w Warszawie

Agnieszka Ostojska
opublikowano: 13-06-2003, 00:00

Grane 23 października 2002 r. 323 przedstawienie „Nord-Ost” w teatrze na Dubrowce przerwał zamach. 800 widzów stało się zakładnikami komanda Mowsara Barajewa. Życie straciło 129 osób — wśród nich 15 dorosłych członków zespołu i 2 dzieci. Owiany czarną sławą spektakl „Nord-Ost — historia miłości” po gościnnym występie 27 czerwca w Warszawie — na zawsze zejdzie z afisza. W Moskwie ostatni 410 spektakl odbył się 10 maja. Później „Nord-Ost” grano jedynie na występach gościnnych. Odwiedzi Wilno, Talin, Rygę, Kijów, Odessę, Mińsk.

To pierwszy musical oparty na rosyjskim libretcie i wyprodukowany w Rosji zgodnie z klasycznymi kanonami Brodway’u. Kosztował, bagatela, 4 mln dol. Przyciągał rozmachem, efektami specjalnymi, grą aktorów zarówno dorosłych, jak i dzieci, i muzyką, nawiązującą do wielkich twórców rosyjskich. Popularność widowiska i komplet widzów zwróciły uwagę czeczeńskich terrorystów, którzy wybrali teatr na Dubrowce na miejsce dramatycznej akcji.

Spektakl odbędzie się 27 czerwca 2003 r. w sali kongresowej PKiN o godz. 20.00.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Ostojska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Teatr z Dubrowki w Warszawie