Tech Data otwiera biuro w Krakowie

Małgorzata Zdunek
opublikowano: 07-09-2001, 00:00

Tech Data otwiera biuro w Krakowie

Firma z branży IT, Tech Data Polska, zamierza uruchomić biuro regionalne w Krakowie. Jego zadaniem ma być penetracja małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego rynku. Apetyty spółki są jednak większe — zamierza ona otwierać w dużych miastach kraju jedną placówkę terenową rocznie.

Warszawska spółka Tech Data Polska, która specjalizuje się w dystrybucji produktów IT, kończy prace, związane z otwarciem biura regionalnego w Krakowie.

Zdobyć klientów

Placówka ma rozpocząć działalność od 1 października. Jej zadaniem ma być przejęcie kontaktów z dotychczasowymi klientami firmy z południowego regionu kraju oraz głębsza penetracja rynku małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

— Obecnie udział podmiotów z tych województw w rocznych przychodach Tech Data Polska wynosi około 25 proc. Liczymy, że po rozpoczęciu działalności biura regionalnego w Krakowie, wzrośnie on do poziomu około 40 proc. — tłumaczy Ireneusz Dąbrowski, dyrektor zarządzający spółki Tech Data Polska z Warszawy.

Firma chce rozwijać współpracę z podmiotami sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Biuro regionalne nie jest jedynym przedsięwzięciem, jakie Tech Data Polska zamierza zrealizować w Krakowie. Dyrekcja firmy myśli o ulokowaniu tam placówki, która będzie pełniła funkcję zaplecza know-how.

Pierwsze biuro regionalne Tech Data Polska zostało uruchomione we Wrocławiu. Docelowo firma zamierza otwierać jedną placówkę terenową rocznie. Na ich siedziby mają być wybierane duże miasta Polski.

— Myślimy już o powołaniu biura regionalnego w Poznaniu, którego zadaniem miałaby być obsługa podmiotów z zachodniej części kraju. Termin jego uruchomienia będzie zależał od sytuacji na rynku. Dziś zakładamy, że rozpocznie ono działalność w 2002 roku — mówi Ireneusz Dąbrowski.

Nowe technologie

Tech Data Polska — spółka zależna założonego w 1974 roku dystrybutora produktów IT Tech Data Corporation, powstała w 1988 roku. Oferuje usługi logistyczne i finansowe, związane z dystrybucją sprzętu i oprogramowania komputerowego. Zatrudnia ponad 130 pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Zdunek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tech Data otwiera biuro w Krakowie