Techmex zapowiada 60 mln zł przychodów z GIS w 2006 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-11-2005, 20:31

Spółka informatyczna Techmex SA, która w ubiegłym roku pozyskała środki z emisji akcji na rozwój w obszarze systemów informacji przestrzennej - GIS, zapowiada, że jej wpływy z tego segmentu działalności w przyszłym roku wyniosą co najmniej 60 mln zł. W tym roku mają one być na poziomie 30 mln zł - poinformował PAP prezes Techmeksu Jacek Studencki.

Spółka informatyczna Techmex SA, która w ubiegłym roku pozyskała środki z emisji akcji na rozwój w obszarze systemów informacji przestrzennej - GIS, zapowiada, że jej wpływy z tego segmentu działalności w przyszłym roku wyniosą co najmniej 60 mln zł. W tym roku mają one być na poziomie 30 mln zł - poinformował PAP prezes Techmeksu Jacek Studencki.

W I kwartale tego roku wpływy z GIS przyniosły Techmeksowi 3,5 mln zł, a po trzech kwartałach wzrosły do około 10 mln zł. "Obecnie nasz portfel zamówień w tym obszarze to 68 mln zł, z czego 20 mln zł przypadnie na 2005 rok, wiec w tym roku nasze przychody z kontraktów GIS-owskich sięgną 30 mln zł" - powiedział prezes.

Techmex uzyskał z przeprowadzonej w ubiegłym roku oferty publicznej 90 mln zł, które przeznaczył na zakup wyposażenia i uruchomienie regionalnego centrum operacji satelitarnych, które zostało uruchomione pod koniec września ubiegłego roku.

W trzecim kwartale tego roku Techmex wykazał zysk netto przypadający akcjonariuszom podmiotu dominującego w wysokości 1,2 mln zł, tj. na poziomie ubiegłorocznym. Przychody grupy w III kwartale spadły do 78,8 mln zł z 99,3 mln zł, a narastająco spadły do 220,5 mln zł z 274,8 mln zł.

Prezes Studencki zapowiedział, że wzrost wpływów z systemów informacji przestrzennej, bardziej zyskownych niż dystrybucja sprzętu IT, którą Techmex też się zajmuje, przyczyni się do poprawy wyników w IV kwartale.

Dodał, że spółka ma już portfel zamówień na 2006 rok w obszarze GIS o wartości 48 mln zł. Firma liczy, że uda jej się pozyskać też kolejne zamówienia za granicą.

"Do końca grudnia nasz pilotażowy system katastralny na Krymie powinien być gotowy i liczymy, że dzięki temu uda nam się wygrać kontrakt na taki system dla całej Ukrainy" - powiedział prezes.

Studencki, który jest obecnie największym akcjonariuszem spółki (28,5 proc. głosów), nie wyklucza, że zdecyduje się na dokupienie akcji Techmeksu na giełdzie, nie podał jednak szczegółów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane