Techmex zarobi

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 09-04-2004, 00:00

Warszawska spółka wypracuje w tym roku 1 mln zł zysku. To sygnał, że sanacja dystrybutora notebooków kończy się.

Kiedy dwa lata temu Techmex przejmował warszawski Karen Notebook, specjalizujący się w sprzedaży komputerów przenośnych, ten ostatni stał na skraju bankructwa.

— W tym roku Karen będzie miał już 1 mln zł zysku — zapowiada Tomasz Stępień, dyrektor finansowy Techmexu.

Więcej niż zero

Poprawa wyników Karenu to efekt wyższej sprzedaży. W 2003 r. przychody zbliżyły się do 100 mln zł, co pozwoliło spółce wyjść mniej więcej na zero. W tym roku sprzedaż sięgnie 120-130 mln zł.

— Rozwijamy sieć handlową. Niedawno uruchomiliśmy kolejny punkt w Katowicach. Pod uwagę brane są też inne duże miasta — tłumaczy Tomasz Stępień.

Zgodnie z planami Techmexu, akcje Karen Notebook — notowane obecnie na CeTO — zostaną przeniesione na parkiet warszawskiej giełdy. Ta operacja może zostać przeprowadzona jeszcze w tym roku.

Kąsek dla zagranicy

W nieco dalszej perspektywie Karen pozyska zapewne nowego inwestora strategicznego.

— Na Zachodzie ciągle jest sporo sieci handlowych, oferujących rozwiązania mobilne, których jeszcze nie ma u nas. O to możemy się pokusić za dwa-trzy lata. Karen wychodzi na prostą i szkoda byłoby go sprzedawać właśnie teraz. Lepiej poczekać aż nabierze wartości — wyjaśnia Tomasz Stępień.

Techmex na pewno dobrze zarobi na takiej transakcji. Dwa lata temu przejmował 51,5 proc. akcji upadającego Karenu po niespełna 40 gr. Dziś są one wyceniane na jakieś 1,5 zł. Na skutek zmiany uprzywilejowania walorów Karenu udział Techmexu w głosach zwiększył się ostatnio powyżej 50 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

— To zmusza nas do ogłoszenia wezwania na pozostałe papiery albo do zmniejszenia zaangażowania. Wybraliśmy to drugie rozwiązanie i sprzedamy nieco akcji — dodaje Tomasz Stępień.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Techmex zarobi