Techniczna perełka – nr 3

22-11-2010, 19:08

Kontynuujemy analizy spółek, które z  technicznego punktu widzenia rokują największe nadzieje na wzrosty. Dziś czas na  IDMSA.

Finansowa grupa to propozycja Łukasza Rosińskiego z DM Amerbrokers. Jak podkreśla analityk, zaletą IDMSA jest długoterminowy trend wzrostowy, w jakim znajdują się papiery spółki.

Od blisko półtora roku wzrosty odbywają się w ramach klina rosnącego. To oznacza, że dopóki kurs nie opuści formacji, nie będzie można liczyć na przyspieszenie hossy. Z drugiej strony, również zakres spadków powinien być ograniczony.

Sam analizuj wykresy spółek - narzędzie do analizy technicznej.

Podstawowym wsparciem jest w tym momencie strefa 2,80-2,98 zł. Składa się na nią dolne ograniczenie klina (2,80 zł) oraz szczyt z września zeszłego roku (2,98 zł). Spadki w ten rejon byki powinny wykorzystywać do zwiększania pozycji. Sytuacja zmieniłaby się zasadniczo, gdyby doszło do przełamania wspomnianego wsparcia. Mogłoby to oznaczać zmianę trendu długoterminowego na spadkowy.nonwrited article

Techniczna perełka – nr 3Techniczna perełka – nr 3
Sygnałem do bardziej zdecydowanych zwyżek będzie natomiast przełamanie górnego ograniczenia klina (3,70 zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Techniczna perełka – nr 3