Techniczna perełka – nr 9

opublikowano: 12-11-2010, 21:20

W zeszłym tygodniu na naszą prośbę analitycy techniczni z czołowych biur maklerskich wybrali 13 spółek, które rokują największe nadzieje na wzrosty. Teraz na wykresy „perełek” patrzymy przez własną lupę. Na pierwszy ogień poszły Krezus, Synthos, Atrem i Wawel. Dziś czas na Azoty Tarnów.

Na rynku akcji nawozowej spółki niekwestionowaną przewagę mają byki. Wzrostowy jest zarówno trend krótko-, średnio-, jak i długoterminowy. Już ponad tydzień temu zwracał na to uwagę Tomasz Jerzyk, analityk DM BZ WBK.

- Kurs odrobił ostatnio straty i obecnie wyznacza nowe maksima. Mając na względzie to, że spółka przez blisko rok tworzyła bazę do wybicia w górę, obserwowany ruch powinien być wiarygodny – argumentował Jerzyk w rozmowie z PB przy kursie 21,27 zł (obecne notowania spółki to 23,55 zł).

Sam analizuj wykresy spółek - narzędzie do analizy technicznej.

Rzeczywiście, trwałe przełamanie poziomu 18 zł, które nastąpiło 14 października, zakończyło trend boczny i zapoczątkowało długoterminowy trend wzrostowy. Minimalny zasięg wzrostów, wynikający z szerokości kanału został już jednak zrealizowany (23,30 zł).

Techniczna perełka – nr 9Techniczna perełka – nr 9
To jednak nie musi oznaczać, że akcje Azotów nie dadzą w najbliższym czasie zarobić. W dłuższym terminie ceny powinny nadal poruszać się zgodnie z obowiązującym trendem, co rokuje nadzieje na kolejne maksima. Potwierdza to Tomasz Jerzyk, który wyznacza dwa wyższe poziomy docelowe: 26 – 27,30 zł oraz bardziej ambitny poziom 35,50 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane