Czytasz dzięki

Technologiczny run na BGK

ET
opublikowano: 21-06-2011, 00:00

Zainteresowani premią do technologicznego kredytu złożyli wnioski na 120 proc. kwoty, jaka jest do rozdania.

Zainteresowani premią do technologicznego kredytu złożyli wnioski na 120 proc. kwoty, jaka jest do rozdania.

Było jak za nieboszczki komuny: listy kolejkowe i 120-procentowe wykonanie planu. Pierwsi wnioskodawcy zainteresowani premią do kredytu technologicznego stanęli przed drzwiami Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) przed szóstą rano. Petentów przybywało i rychło ustawili się w ogonku, dla porządku tworząc listę kolejkową. Pierwszy do banku dostał się przedstawiciel ING Banku Śląskiego, tuż za nim wszedł pracownik Raiffeisen Banku z naręczem kilkudziesięciu aplikacji. Tuż przed rejestracją powstało zamieszanie, bo zgodnie z regulaminem wnioski mogą być składane tylko za pośrednictwem banków kredytujących. Tymczasem wśród kolejkowiczów były tymczasem również firmy doradcze, reprezentujące swoich klientów. Łącznie w pierwszym dniu naboru BGK zebrał 114 wniosków o wartości 336,1 mln zł. To 120 proc. alokacji dostępnej w tym konkursie. BGK zapowiedział na stronach internetowych, że dzisiaj opublikuje ogłoszenie o zawieszeniu przyjmowania wniosków. Bank będzie je jeszcze przyjmował jednak do godz. 16.

"Z naszych doświadczeń wynika, że około 50 proc. projektów nie spełnia kryteriów ustawowych, zatem po uwolnieniu środków niezwłocznie wznowimy nabór" — czytamy w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Banki , List , BGK