Technologie rozwijają się w chmurze

  • Owen Ou
opublikowano: 29-03-2016, 22:00

Polscy eksperci IT posiadają wieloletnie doświadczenie w tworzeniu rozwiązań w chmurze i innych technologii informatycznych.

Współpracują też ze światowymi specjalistami w dziedzinie IT, wspólnie wpływając na rozwój rynku informatycznego. Dlatego też dostarczają polskiemu sektorowi biznesowemu i naukowemu właściwe rozwiązania, dostosowane do ich potrzeb. Co więcej, oba te sektory podlegają dynamicznemu rozwojowi i nie różnią się pod względem funkcjonowania od innych rynków światowych.

Huawei mocno inwestuje w obszar biznesowy i naukowy — nie tylko pieniądze, lecz także skupia się na zasobach ludzkich, którymi są polscy eksperci i studenci kierunków technicznych. Studenci są przyszłością rynku IT, dlatego tak ważne jest, aby stworzyć im okazję do podjęcia praktyk i wzbogacania swojej wiedzy.

W związku z tym współpracujemy z wieloma uczelniami, oferując studentom możliwość odbycia warsztatów technicznych w ramach programu „Seeds for the Future”. Każdego roku ponad 10 studentów z polskich uczelni ma okazję wyjechać do głównej siedziby firmy w Chinach, gdzie poznają naszą kulturę, strategię i wartości firmy, a także biorą udział w szkoleniach technicznych. Dzięki temu są lepiej przygotowani do podjęcia pracy w sektorze ICT.

A największe bariery, które obecnie musi pokonać polski sektor IT, wiążą się przede wszystkim z bezpieczeństwem. Nieustannie staramy się przekonać firmy, że cloud computing i inne technologie IT są bardzo bezpieczne. Obecnie istnieje wiele metod zabezpieczeń, które uniemożliwiają hakerom kradzież prywatnych danych i innych cennych informacji o firmie.

Prawda jest taka, że każdego dnia mamy do czynienia z różnymi formami cyberprzestępczości, dlatego dostawcy usług w chmurze nieustannie pracują nad odpowiednimi technologiami, takimi jak zapory sieciowe i rozwiązania kryptograficzne w celu zapobiegania atakom hakerów. W tym niekończącym się wyścigu chmura jest jednym z najszybszych zawodników reagujących na nowe zagrożenia.

Drugą kwestią jest to, że firmy nadal oceniają rozwiązania cloud computingu jako drogie i trudne do uruchomienia.

A jest zupełnie odwrotnie. Technologie są tworzone po to, aby wspierać swoich użytkowników w codziennych czynnościach. Dlatego muszą być przyjazne w obsłudze.

Jeśli chodzi o koszty ich wdrożenia i utrzymania, przedsiębiorstwa mają obecnie do wyboru wiele opcji — mogą na przykład wdrożyć infrastrukturę i rozwiązania wewnątrz organizacji lub też korzystać z możliwości chmury obliczeniowej. Wszystko zależy od ich indywidualnych potrzeb. Przykładowo, małe przedsiębiorstwa coraz częściej wybierają aplikacje w chmurze, ponieważ nie trzeba za nie od razu płacić — opłatę uiszcza się w formie miesięcznego abonamentu tylko za te usługi, z których faktycznie się korzysta. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OWEN OU dyrektor generalny Huawei Polska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy