Technopark2 buduje grupę. Ma na oku dwie spółki inżynieryjne

KSA
opublikowano: 31-01-2008, 00:00

Deweloperska spółka zainwestowała w firmę budowlaną i już planuje kolejne przejęcia.

Deweloperska spółka zainwestowała w firmę budowlaną i już planuje kolejne przejęcia.

Notowany na New Connect Technopark2 wchodzi w nowe obszary działalności. Do tej pory spółka zajmowała się głównie wynajmem powierzchni magazynowych oraz redeweloperką. Oznacza to, że kupuje ciekawe nieruchomości, zmienia koncepcje ich zagospodarowania i sprzedaje inwestorowi docelowemu. Teraz chce uzupełnić działalność o typowo deweloperską i usługi wykonawcze.

— Chcemy oferować naszym klientom kompleksową obsługę — mówi Tomasz Tyliński, prezes Technoparku2.

Dlatego od niedawna w grupie kapitałowej jest spółka PBO Anioła (Technopark2 kupił udziały, dające nieco ponad 20 proc. w jej kapitale). To firma świadcząca usługi budowlane i generalnego wykonawstwa.

— PBO Anioła ma duże kompetencje w zakresie całego spektrum rynku budowlanego — mówi Tomasz Tyliński.

Dodaje, że firma miała w 2007 r. ponad 70 mln zł przychodów i 3 mln zł czystego zarobku. Rynek sprzyja i Technopark2 już planuje kolejne przejęcie.

— Chcielibyśmy mieć też w grupie firmę inżynieryjną typu project management —przyznaje Tomasz Tyliński.

Prezes wyjaśnił, że prowadzi rozmowy z dwiema spółkami. Nie jest w stanie na razie określić, kiedy negocjacje mogą się zakończyć. Wiadomo jedynie, że — tak jak w przypadku PBO — Technopark2 jest zainteresowany nabyciem ponad 20-procentowego pakietu w spółce.

Poznańska spółka w związku z inwestycjami nie planuje na razie emisji akcji. Wystarczą jej własne pieniądze, a pod koniec lutego powinna dopiąć transakcję sprzedaży działki w Poznaniu, dzięki czemu do kasy spółki wpłynie ponad 15 mln zł.

Technopark2 nie wycofuje się z planów przeniesienia na rynek główny GPW. Zapowiada też wprowadzenie do obrotu akcji spółek zależnych. PBO może trafić na New Connect lub rynek podstawowy jeszcze w tym roku.

4,05

mln zł Tyle Technopark2 zapłacił za nieco ponad 20 proc. udziałów w budowlanej spółce PBO Anioła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu