Technospółki z prezentami

opublikowano: 20-12-2017, 22:00

Dwie firmy z obszaru nowych technologii rozdystrybuują część zysków wśród akcjonariuszy.

Akcjonariusze Cloud Technologies i LiveChat Software otrzymali przed świętami dobre informacje ze swoich spółek. Pierwsza z nich przeznaczy do 18 mln zł na skup akcji własnych, a druga 11,3 mln zł na dywidendę zaliczkową. Cloud Technologies, specjalizująca się w marketingu big data oraz monetyzacji danych, zamierza kupić do 920 tys. akcji. Oferty sprzedaży będą przyjmowane do 21 grudnia. Skupione akcje spółka wykorzysta przy potencjalnych przejęciach, pozwolą również na realizację programu motywacyjnego.

Piotr Prajsnar, prezes Cloud Technologies
Zobacz więcej

Piotr Prajsnar, prezes Cloud Technologies SZYMON ŁASZEWSKI

— Na bieżąco monitorujemy rynek, obserwując młode firmy, działające w Europie Zachodniej lub USA, które potencjalnie mogą być dobrym celem akwizycyjnym. Naszą intencją jest, żeby ich założyciele, a często całe zespoły, wiązały się z nami na dłużej, dlatego część zapłaty chcielibyśmy finansować naszymi akcjami — mówi Piotr Prajsnar, prezes Cloud Technologies. W jego ocenie skupienie akcji z rynku jest bardziej efektywne dla akcjonariuszy niż rozwadnianie kapitału emisją akcji. Proponowana cena zakupu za akcję wynosi nie mniej niż 0,10 zł i nie więcej niż 120 zł.

— Obecną wycenę giełdową uważamy za atrakcyjną. W interesie spółki jest skupić akcje jak najtaniej. Oznacza to, że im niższą cenę zaproponuje akcjonariusz, tym większa szansa, że jego oferta zostanie przyjęta. W ten sposób dajemy też możliwość wyjścia z inwestycji tym akcjonariuszom, którzy z różnych przyczyn muszą sprzedać swoje akcje, bez tworzenia niepotrzebnej presji na kurs — mówi prezes.

Cloud Technologies jest notowana na NewConnect od 2012 r. Obecnie pracuje nad prospektem emisyjnym i planuje przejście na rynek główny w 2018 r. Niespodziankę zrobił swoim akcjonariuszom również LiveChat Software. We wtorek zarząd złożył wniosek o wypłatę zaliczki na poczet dywidendy za obecny rok obrotowy, który upływa z końcem marca. W środę rada nadzorcza spółki wyraziła zgodę na zaliczkę. Do akcjonariuszy trafi 11,33 mln zł, czyli 0,44 zł na akcję. Dzień ustalenia prawa do zaliczki to 10 stycznia, a wypłata nastąpi tydzień później. Z zysku za rok obrotowy 2016/17 spółka wypłaciła 36,3 mln zł dywidendy, czyli 1,41 zł na akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Technospółki z prezentami