Tedex podnosi standardy

Dorota Gąsowska
13-05-2004, 00:00

Firma Tedex Spedition z Piaseczna jest notowana na 1115 miejscu w rankingu najbardziej dynamicznych firm Gazele Biznesu 2003.

Firma Tedex Spedition świadczy usługi transportu samochodowego i spedycji. Razem z Tedex Oil, Tedex Production i Tedex T.P.S. należy do Grupy Tedex, która z udziałem kapitału niemieckiego powstała w 1990 r. i początkowo zajmowała się importem środków smarnych z Belgii i Holandii. Wobec trudnej sytuacji na rynku usług transportowych w Polsce na początku lat 90., firma postanowiła się uniezależnić w dziedzinie przewozów własnych towarów. W konsekwencji Tedex zakupił w Szwecji 20 pierwszych ciągników siodłowych.

W 2003 r. firma powiększyła tabor do 55 jednostek spełniających normy ekologiczne UE, a także szkoliła pracowników do działania w nowych warunkach prawnych. Otrzymała także eurolicencję.

Poprzedni rok dla Tedex Spedition zakończył się audytem certyfikacyjnym systemu zarządzania jakością w zakresie spedycji transportu międzynarodowego oraz serwisu samochodów użytkowych.

Firma przygotowywała się również do wejścia w życie ustawy o przewozie materiałów niebezpiecznych i ma uprawnionego doradcę do przewozu takich materiałów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Gąsowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Tedex podnosi standardy