Telbank jest drugą firmą w regionie

Radosław Górecki, Marlena Kaczmarek
opublikowano: 24-04-2001, 00:00

Telbank jest drugą firmą w regionie

Bankowe Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Telbank z Warszawy zajęło drugie miejsce w rankingu Gazel Biznesu 2000. Zdaniem Andrzeja Cichego, prezesa firmy — obecnie dla spółki najważniejsze jest wprowadzenie podpisu elektronicznego.

Warszawskie Bankowe Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Telbank znalazło się na drugim miejscu listy Gazel Biznesu 2000. W ciągu ostatnich pięciu lat spółka odnotowała prawie 10-krotny przyrost zysku netto.

Konieczny podpis

W swojej ofercie spółka posiada kanały transmisyjne, sieci miejscowe oraz krajowe i zagraniczne połączenia teleinformatyczne (w sieci pakietowej i satelitarnej) oraz usługi multimedialne ISDN. Oferuje połączenia radiowe dla obiektów stacjonarnych i ruchomych, dostęp do sieci rozliczeń międzybankowych Krajowej Izby Rozliczeniowej i Polskiej Giełdy Finansowej oraz do serwisów Reuters, Telerate i Bloomberg. Jest też dostawcą usług internetowych.

Telbank oferuje ponadto usługi konsultingowe w zakresie tworzenia i projektowania sieci lokalnych i rozległych. Zajmuje się również wdrażaniem i integracją systemów i usług teleinformatycznych oraz prowadzi szkolenia specjalistyczne.

Łakomy kąsek

Telbankiem interesują się krajowi i zagraniczni inwestorzy. Nieoficjalnie wiadomo, że najbardziej zaangażowaną spółką jest Netia, która od 1997 roku zawiera umowy z mniejszościowymi akcjonariuszami Telbanku. Wejściem kapitałowym do Telbanku zainteresowana jest także Telia — główny akcjonariusz Netii. Akcjonariusze Telbanku na razie jednak jeszcze nie zdecydowali się na sprzedaż swoich akcji.

Telbank istnieje od 1992 roku i specjalizuje się w obsłudze telekomunikacyjnej instytucji sektora bankowego i finansowego. Głównymi klientami Telbanku są banki i administracja państwowa.

BPT Telbank jest spółką akcyjną, której udziałowcami są: NBP, BRE Bank, Bank Śląski, Pekao SA, Bank Zachodni, Bank Gospodarki Żywnościowej, BIG Bank Gdański, Bank Przemysłowo-Handlowy, Powszechny Bank Kredytowy, Bank Handlowy w Warszawie, Wielkopolski Bank Kredytowy, Wschodni Bank Cukrownictwa, Bank Cukrownictwa Cukrobank oraz Związek Banków Polskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki, Marlena Kaczmarek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Telbank jest drugą firmą w regionie