Tele - Fonika KFK zainwestuje w hotel

Grzegorz Zięba
opublikowano: 17-07-2002, 00:00

Myślenice. Tele-Fonika KFK kupiła od gminy hotel Gestor wraz z polem namiotowym. Nieruchomości zajmujące około 3,5 hektara położone są na Zarabiu w rekreacyjnej dzielnicy Myślenic, około 300 m od drogi krajowej Kraków-Zakopane. Spółka zapłaciła za nieruchomość ponad 2,7 mln zł. Tele-Fonika była jedynym oferentem biorącym udział w przetargu zorganizowanym przez Urząd Miasta Myślenice.

— Tele-Fonika zamierza odrestaurować hotel i jego otoczenie oraz stworzyć wokół niego centrum konferencyjno-rekreacyjne — wyjaśnia Jerzy Jurczyński, rzecznik Tele-Foniki.

Hotel Gestor powstał w latach 70. Właścicielem nieruchomości była gmina Myślenice. W latach 90. hotel dzierżawiony był przez prywatne spółki. W związku z niewywiązywaniem się przez dzierżawców z kontraktów, gmina rozwiązała ostatecznie umowę o dzierżawie w 2000 roku. Od tamtej pory obiekt pozostawał niezagospodarowany. Gmina ogłaszała kilka przetargów na sprzedaż tej nieruchomości, jednak do tej pory nie znalazła kupca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tele - Fonika KFK zainwestuje w hotel