Teleoperatorzy za zmianą prawa

Marcin Goralewski
opublikowano: 19-09-2002, 00:00

Alternatywni operatorzy telekomunikacyjni chcą, aby Sejm jak najszybciej uchwalił nowelizację prawa telekomunikacyjnego. Ich zdaniem, coraz częściej dochodzi do lobbingu, który ma uniemożliwić uchwalenie nowelizacji. Twierdzą, że brak nowej ustawy jest na rękę wyłącznie Telekomunikacji Polskiej SA.

— Operator dominujący będzie zawsze protestował przeciwko rozwiązaniom, które pozwolą mniejszym spółkom na działanie w nowych obszarach — uważa Wojciech Hałka z Netii.

Jeśli Sejm uchwali rządowy projekt, to i tak w 2003 r. czeka nas kolejna nowelizacja. To jeden z argumentów przeciwników noweli.

— W przyszłym roku będziemy potrzebowali drugiej nowelizacji dostosowującej nasze przepisy do nowego prawa w Unii Europejskiej. Obecne zmiany są jednak niezbędne, aby przejść do nowych rozwiązań w 2003 r. — twierdzi Stefan Kamiński, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Komunikacji.

Przygotowywana przez rząd nowelizacja ma uporządkować rynek. Dotyczy ona np. jednolitej, nowej kwalifikacji rynkowej operatorów, wprowadzenia obowiązku odpłatnego obowiązku przekazywania innemu operatorowi numeru abonenta lub rozszerzenia praw abonentów do wyboru operatora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Teleoperatorzy za zmianą prawa