Telepraca jest pożyteczna

Konfederacja Pracodawców Polskich
opublikowano: 29-06-2007, 00:00

Konfederacja Pracodawców Polskich popiera propozycję całościowego uregulowania w kodeksie pracy coraz popularniejszej formy zatrudnienia, jaką jest telepraca. Jej rozwój

wiąże się z upowszechnianiem

technologii telekomunikacyjnych i informatycznych.

Zatrudnienie w formie telepracy możliwe jest już dzisiaj na podstawie przepisów ogólnych. Jednak niektóre kwestie, związane np. ze stosowaniem przepisów bhp czy szanowaniem prywatności pracownika świadczącego telepracę w domu — znacznie ograniczały jej zasięg. Telepraca nie jest pojęciem jednorodnym i ma kilka form: domową, mobilną (wykonywaną w siedzibach klientów przedsiębiorstwa), telecentrum (praca zespołowa zorganizowana w formie wirtualnych biur), telechatki (zlokalizowanej np. w jednym punkcie, w którym udostępnione są stanowiska komputerowe połączone z internetem).

Dlatego pozytywnie oceniamy to, że rząd zdecydował się ustawowo określić warunki i zasady świadczenia pracy na odległość. Naszym zdaniem, konieczna jest również popularyzacja wiedzy na temat możliwości zatrudniania w ramach telepracy, bowiem ta forma zatrudnienia umożliwia łączenie życia rodzinnego i zawodowego. Wydaje się to niezwykle istotne z punktu widzenia obecnej i przyszłej sytuacji demograficznej w Polsce. Jest to również odpowiednia forma aktywizowania osób niepełnosprawnych, których sytuacja na rynku pracy jest szczególnie trudna.

Konfederacja Pracodawców Polskich

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konfederacja Pracodawców Polskich

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy