Telewizją zawładną serwisy w sieci i aplikacje

PAP
opublikowano: 22-02-2016, 06:53

Branża przewiduje, że za dziesięć lat programy znane z telewizji będą do nas docierać już głównie z internetu poprzez telewizory z dostępem do sieci, pisze "Rzeczpospolita".

Zobacz więcej

FOT. Bloomberg

Prawie 78 proc. menedżerów płatnych telewizji, portali z treściami wideo oraz ekspertów przepytanych przez Informa Telecoms & Media uważa, że za dziesięć lat telewizja, jaką znamy dzisiaj, będzie już tylko niewielką albo wręcz nieistotną już częścią rynku. Ten zostanie zdominowany przez dystrybucję internetową.

Osobnym trendem, który zapewne przyczyni się do wzmocnienia pozycji serwisów OTT (over-the-top, z wideo w sieci), jest pozbywanie się przez widzów telewizorów.

Gros (76,5 proc.) przedstawicieli telewizyjnej branży wierzy, że za dziesięć lat głównym urządzeniem do oglądania telewizji będzie już smart TV. Prawie 55 proc. wskazuje na przystawki takie jak Apple TV, 43, 5 proc. wskazuje na iPady.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / Telewizją zawładną serwisy w sieci i aplikacje