Telgam szykuje się na NewConnect

opublikowano: 16-11-2012, 00:00

Firma telekomunikacyjna z podkarpackiego Jasła chce wejść na przełomie roku na mniejszy parkiet.

Telgam powstał w 1996 r. i od tego czasu świadczy usługi telekomunikacyjne. Zajmuje się m.in. dostarczaniem internetu, telewizji, telefonii i rozwiązań IT, a ostatnio rozbudowuje sieć światłowodową na zachodnim Podkarpaciu. Realizując inwestycje, jednocześnie dostarcza operatorom dostęp do własnej infrastruktury.

— Na razie działamy tylko lokalnie, ale chcemy rozwinąć swoją działalność. Dzięki wdrożeniu oferty operatora wirtualnego MVNO i usługi dostępu do sieci WLR firma będzie mogła wyjść poza region i stać się operatorem o zasięgu krajowym — mówi Aleksander Stojek, prezes zarządu spółki Telgam.

Spółka szykuje się także do wejścia na NewConnect na przełomie tego i przyszłego roku. Debiut poprzedza prowadzona do końca listopada emisja prywatna o wartości 1 mln zł.

— Wpływy z niej będą przeznaczone na rozwój sieci, optymalizację infrastrukturyi wprowadzenie nowych usług zwiększających znacznie zasięg działalności — mówi Aleksander Stojek.

W ostatnich latach oprócz usług telekomunikacyjnych w ofercie firmy znalazły się usługi monitoringu wizyjnego i audyt IT. W ubiegłym roku spółka wprowadziła na lokalny rynek w Jaśle usługę telewizji IPTV. Telgam zakłada, że w tym roku osiągnie 1,7 mln zł przychodów i 90 tys. zł zysku netto. W przyszłym roku spółka chciałaby wypracować odpowiednio 2,3 mln zł i 150 tys. zł oraz znacznie powiększyć bazę klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane