Teplice otwierają już 857 sezon

DI
27-04-2011, 11:01

Początek sezonu w czeskich uzdrowiskach. W najstarszym, Teplicach, w ostatni majowy weekend uroczyście poświęcono źródła i zorganizowano liczne atrakcje dla gości.

W tym roku Teplice wspominały  także 200 rocznicę pobytu w uzdrowisku niemieckiego kompozytora Ludwiga van Beethovena. Wszyscy, którzy odwiedzili miasteczko mogli skosztować tutejszej specjalności - wyśmienitej kawy. Delikatny napój z prażonych ziaren z południowej i środkowej Ameryki przygotowano specjalnie dla Teplic. Kawa najlepiej smakuje z tradycyjnymi wafelkami uzdrowiskowymi.
W najsłynniejszym czeskim kurorcie,  Karlowych Warach, sezon  zainaugurował 6 i 7 maja założyciel uzdrowiska - sam Karol IV ze swą świtą.  Na gości czekał barwny program, na przykład jarmark historyczny czy święto porcelany przed Grandhotelem Pupp. Karlowe Wary również przygotowały liczne nowości. 105 rocznicę świętuje w tym roku tutejsze sanatorium Elżbiety, które swą nazwę zawdzięcza cesarzowej Sissi. Dla klientów przygotowano m.in. specjalne kąpiele Elżbiety,  antystresowe hinduskie masaże głowy czy relaksujące masaże hawajskie.
Mariańskie Łaźnie rozpoczęły sezon 13-15 maja, już po raz 202.  W sobotę po uroczystej mszy w kościele Wniebowzięcia NMP, przez miasto przeszła procesja premonstratensów z klasztoru Teplá, w stronę pomnika założyciela uzdrowiska Karla Kašpara Reitenbergra, do źródła Krzyżowego. Nowością tegorocznego sezonu jest otwarcie, po kosztownym remoncie, sanatorium Nowa Maria. Oprócz komfortowego zakwaterowania goście znajdą tu usługi i zabiegi z zastosowaniem przede wszystkim CO2  i borowiny.
W najstarszym na świecie uzdrowisku radonowym Jachymov sezon rozpoczął się w ostatni weekend majowy (28-29 maja). Na turystów czekał ciekawy program, między innymi przejazd przez miasto zabytkowych samochodów i rowerów. Zgodnie z tradycją na czele korowodu pojechali na tandemie Maria Skłodowska-Curie z mężem.
Luhačovice uroczyście zainaugurowały letni sezon kulturalny 13-15 maja. Proponowaną nowością będą pobyty o nazwie Tradycyjna kuracja uzdrowiskowa, obejmujące zabiegi z  wykorzystaniem tutejszych źródeł mineralnych, tradycyjne zabiegi wodolecznicze i ćwiczenia na świeżym powietrzu.
W Teplicach nad Bečvou sezon rozpoczął pokaz 120 zabytkowych samochodów i motocykli wyprodukowanych przed rokiem 1939. Nie zabrakło konkursów dla dzieci i dorosłych czy praktycznych informacji o nordic walking i oczywiście wystąpień muzycznych. W tegorocznym sezonie na pacjentów czeka wyjątkowa propozycja – oryginalne masaże ajurwedyjskie wykonywane przez  hinduskich masażystów pod okiem wybitnego lekarza z Kerali, kolebki medycyny wschodniej.
Sezon w uzdrowisku Velké Losiny rozpoczął się tradycyjnie 1 maja. Wtedy otwarto  sezonowe kąpielisko termalne, przeznaczone dla dorosłych i dzieci. W ubiegłym roku powstał tu nowy ośrodek narciarski Kouty z kolejką linową, która działa także latem. Przy jej stacji czeka na turystów niezwykły skansen Las Koutecki ze scenami z życia dawnych mieszkańców regionu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Teplice otwierają już 857 sezon