Teraz ekspansja na Bałkany

Sebastian Gawłowski
08-11-2005, 00:00

Połączenie już zaczyna przynosić efekty. Firma ma na celowniku kontrakty w Rumunii i Bułgarii, przygotowujących się do wejścia do UE.

Giełdowy ABG Sterprojekt jest na właściwej ścieżce. Jego przychody w III kw. wyniosły 113 mln zł, a zysk netto 6,3 mln zł.

— Wyniki są zgodne z oczekiwaniami. Od połączenia firm minęły ledwo trzy miesiące, ale już widać, że dobre wzory z ABG są intensywnie zaszczepiane. Dawne kłopoty Sterprojektu odchodzą w zapomnienie — ocenia Mirosław Saj, makler DM BISE.

Tegoroczna prognoza przychodów (302 mln zł) wykonana została w 84 proc., a zysku netto (25,7 mln zł) w 69 proc.

— Łączna sprzedaż może sięgnąć nawet 350 mln zł. Jednak naszym priorytetem jest zysk netto. Będziemy startować tylko o duże kontrakty software’owe, które dadzą spółce odpowiednie marże. Będziemy uczestniczyć w przetargach na IACS (system absorpcji środków unijnych) w Rumunii i Bułgarii. Mamy już umowy z lokalnymi partnerami — mówi Dariusz Brzeski, prezes ABG.

Celem spółki jest rentowność na poziomie minimum 8 proc.

Zarząd będzie rekomendo- wał wypłatę dywidendy do 20 proc. wypracowanego zysku netto. Nie będzie specjalnych wypłat z wolnych środków, którymi spółka dysponuje (około 70 mln zł).

— Te pieniądze chcielibyśmy przeznaczyć na akwizycje w Polsce lub wspomnianych krajach, gdzie startujemy w przetargach unijnych. Ponadto szykujemy się do dużych umów i potrzebujemy środków na ich finansowanie. Akcjonariusze mogą liczyć, że docelowo takie długoterminowe (2-3- -letnie) kontrakty z odpowiednią marżą będą stanowić 70-80 proc. naszego portfela — dodaje szef ABG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Teraz ekspansja na Bałkany