Czytasz dzięki

Teraz uwaga na USA?

Rafał Sadoch, Zespół mForex, Biuro Maklerskie mBanku S.A.
opublikowano: 29-10-2020, 11:46

Wczorajsza sesja w przypadku amerykańskich indeksów przyniosła przeszło 3% przecenę, a notowania kontraktu terminowego na S&P 500 osunęły się poniżej 3300 pkt.

Niemiecki Dax nurkuje obecnie do najniższych poziomów od końca maja i dociera do 11500 pkt. Wyprzedaż akcji trwa wraz z tym jak największe europejskie gospodarki zdecydowały się na przywracanie częściowych obostrzeń w celu opanowania epidemii. Ogłoszenie takich działań we Francji i Niemczech daje obecnie czas na chwilę wytchnienia, co może sprzyjać częściowemu odreagowaniu ostatniej przeceny. Uwaga inwestorów może skupiać się na przyszłotygodniowych wyborach w USA, które zapewne będą źródłem większej zmienności na rynku akcyjnym. Wygrana prowadzącego w sondażach kandydata Demokratów Bidena nie jest dobrze postrzegana przez inwestorów na Wall Street, w przeciwieństwie do urzędującego obecnie prezydenta Trumpa.Dziś uwaga rynków skupiać będzie się na posiedzeniu EBC, które w obliczu powrotu restrykcji powinno przynieść dalsze złagodzenie przekazu. Choć ryzyko recesji w Eurolandzie w IV kw. i niska inflacja dają pole do działania Radzie Prezesów, to w październiku jest jeszcze na to za wcześnie. Dzisiejsza reakcja rynkowa uzależniona będzie od tego jak Christine Lagarde będzie łagodziła ton i komunikowała możliwość działań na kolejnym posiedzeniu. Zakończone dziś spotkanie Banku Japonii przyniosło utrzymanie parametrów polityki monetarnej i obniżenie prognoz gospodarczych, co przełożyło się na spadek kursu USDJPY w kierunku 104. W gronie G10 dość dobrze wygląda funt szterling, który w parze z dolarem utrzymuje się w okolicy 1.30. Agencja Bloomberg donosi, że ma miejsce postęp w trwających rozmowach, które dotyczyły największych rozbieżności pomiędzy stronami. Na rynku surowcowym perspektywa wygaszania aktywności ciąży notowaniom ropy. Ceny WTI osunęły się na miesięczne minima poniżej 37 USD za baryłkę. Ryzyko budowania nadpodaży na globalnym rynku ropy naftowej jest czynnikiem oddziałującym w kierunku dalszych spadków notowań. Złoto w końcu zareagowało na przeceny na Wall Street i notowania obsunęły się do poziomu 1880 USD, co wskazuje, że ponownie zaczęła obowiązywać dodatnia korelacja z cenami akcji. W kalendarium oprócz posiedzenia EBC należy zwrócić dziś uwagę na pierwszy szacunek wzrostu gospodarczego w III kw. w USA.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane