Tesco rezygnuje z „najlepiej spożyć przed”

opublikowano: 22-05-2018, 12:35
aktualizacja: 22-05-2018, 12:40

Brytyjska sieć supermarketów Tesco nie będzie w przypadku ok. 70 produktów: paczkowanych owoców i warzyw, informować w jakim terminie najlepiej je spożyć. Powodem jest chęć zmniejszenia ilości marnowanej żywności, pisze The Independent.

Usunięcie zwrotu „najlepiej spożyć przed” dotyczy m.in. jabłek, ziemniaków, pomidorów, cebuli, cytryn i innych cytrusów. Tesco wskazało jako argument badania przeprowadzone przez Krajową Federację Instytutów Kobiet (NFWI). Wynika z nich, że mniej niż połowa badanych rozumie co kryje się za zwrotem „najlepiej spożyć przed”. Oznacza on, że jakość produktu jest najwyższa do wskazanej daty, ale po jej upłynięciu jest on wciąż bezpieczny.

- Wiemy, że niektórzy klienci mają wątpliwości jaka jest różnica między datami „najlepiej spożyć przed” i „zdatny do spożycia do” w przypadku żywności, co może powodować, że całkiem dobre produkty są wyrzucane – powiedział Mark Little, odpowiedzialny w Tesco za walkę z marnowaniem żywności. – Dokonaliśmy tej zmiany w przypadku pakowanych owoców i warzyw bo są one najczęściej marnowane – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Tesco rezygnuje z „najlepiej spożyć przed”