Tesla coraz bliżej przejęcia SolarCity

opublikowano: 01-08-2016, 14:33

Rada dyrektorów SolarCity zgodziła się na wykupienie przez należącą do miliardera Elona Musk’a spółkę Tesla Motors. Wartość transakcji szacowana jest na 2,6 mld USD, donosi Bloomberg.

To mniej niż wynosiła wstępna propozycja, ale nadal jest to największa tego typu akwizycja w sektorze energetyki słonecznej.

Zobacz więcej

Energetyka słoneczna, fotowoltaika, panele słoneczne

Bloomberg

Tesla zapłacić ma 25,37 USD za udział w największym w Stanach Zjednoczonych producencie solarnych paneli dachowych we własnych akcjach.

Pierwotna propozycja Muska opiewała na 26,50 do 28,50 USD na akcję w udziałach w Tesli. Teraz umowa ma trafić pod głosowanie akcjonariuszy obu spółek.

Wyłączony z niego będzie Musk, który jest prezesem i największym udziałowcem obu spółek.

Dotychczas największym przejęcie w tym segmencie rynku była transakcja przejęcia 60 proc. udziałów w SunPower przez francuskiego giganta naftowego, koncern Total w roku 2011. Jej wartość opiewała na 1,6 mld USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu