Tesla może stracić pozycję

opublikowano: 13-07-2018, 14:12

Pionier samochodów elektrycznych Tesla może stracić swoją dominującą pozycję na rzecz niemieckich producentów.

Niemieckie koncerny Daimler, BMW i Volkswagen zbliżają się szybko do Tesli i mogą wyprzedzić amerykańskiego rywala do 2021 r, donosi Bloomberg opierając się o ranking producentów samochodów elektrycznych, który uwzględnia w ogólnym wyniku strategię, technologię akumulatorów, kulturę, sieci dostawców, partnerstwo i wyniki finansowe.

Tesla
Zobacz więcej

Tesla fot. REUTERS/Thomas Peter/File Photo/Forum

Zgodnie z prognozą PA Consulting, Tesla pozostanie „numerem 1” w 2019 r., ale do 2021 r., kiedy tradycyjni rywale zaleją rynek rozmaitymi elektrycznymi modelami, firma Elona Muska spadnie na siódme miejsce. Do tego czasu na czele zestawienia znajdzie się Daimler, a tuż za nim BMW, alians Renault Nissan Mitsubishi i VW.

Kwestie związane z produkcją Modelu 3 i niepewne prognozy dotyczące zysków były czynnikami wpływającymi na niższą ocenę spółki z kalifornijskiego Palo Alto.

Osiąganie celów emisji CO2 i poprawa wydajności e-mobilności idą w parze - uważa Thomas Göttle, szef działu motoryzacyjnego PA Consulting. Dodaje, że „dla producentów wiąże się to jednak również z ogromną potrzebą działania w zakresie organizacji i personelu".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu