Tesla podniosła poprzeczkę Elonowi Muskowi

opublikowano: 23-01-2018, 15:31
aktualizacja: 23-01-2018, 15:32

Wynagrodzenie Elona Muska, twórcy i szefa Tesli, będzie w całości zależało od osiągnięcia przez spółkę większych niż dotychczas celów, m.in. osiągnięcia 650 mld USD kapitalizacji.

Plan wynagrodzenia Muska, który musi zostać jeszcze zaakceptowany przez akcjonariuszy Tesli, został zaprojektowany tak, aby możliwie długo pozostał w spółce, choć niekoniecznie na stanowisku prezesa kierującego jej bieżącą działalnością. 

Zobacz więcej

Elon Musk

Bloomberg

W planie przewidziano, że Musk może liczyć na opcje na akcje Tesli udostępniane w 12 transzach. Wypłata każdej będzie zależeć od osiągnięcia co najmniej dwóch celów przez spółkę: określonej kapitalizacji i przychodów lub zysków. Każda z transz będzie zawierać 1 proc. akcji Tesli  wyemitowanych na dzień 21 stycznia 2018 roku. W przypadku pierwszej transzy jej wypłata jest uzależniona od osiągnięcia przez Teslę 100 mld USD kapitalizacji i 20 mld USD przychodów lub 1,5 mld USD zysku EBITDA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Tesla podniosła poprzeczkę Elonowi Muskowi