Tesla ustanowiła nowy rekord dostaw

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 03-01-2022, 09:21

Czwarty kwartał minionego roku stał pod znakiem nowego rekordu dostaw pojazdów koncernu Tesla, co wskazuje na utrzymujące się zainteresowanie konsumentów pojazdami elektrycznymi, informuje agencja Bloomberg.

Samochody marki Tesla
Samochody marki Tesla
fot. David Paul Morris/Bloomberg

Według opublikowanych przez kalifornijską spółkę danych, w okresie październik-grudzień 2021 r. Tesla dostarczyła na całym świecie 308 600 pojazdów, zdecydowanie przebijając oczekiwania analityków. Mediana ich prognoz zakładała bowiem wynik na poziomie 263 tys. samochodów. Poprzedni rekord firmy wyniósł 241 300 dostaw i był ustanowiony w trzecim kwartale.

W całym 2021 r. spółka, której współzałożycielem i dyrektorem generalnym jest miliarder Elon Musk dostarczyła 936 tys. pojazdów, notując sięgający około 87 proc. wzrost względem roku poprzedniego.

Bloomberg podkreśla, że dostawy i rzeczywista produkcja niekoniecznie pokrywają się jeden do jednego w danym kwartale. Produkcja wyniosła 305 840 sztuk za czwarty kwartał i 930 422 pojazdy za cały 2021 r.

Elon Musk odnosząc się do nowego rekordu stwierdził, że firma musi się borykać z wieloma problemami, m.in. dotyczącymi braków półprzewodników i określił rok 2021 jako „koszmar w łańcuchu dostaw”. Pochwalił przy tym świetną pracę zespołu Tesli na całym świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane