Tesla zarejestrowała firmę w Szanghaju

opublikowano: 14-05-2018, 13:36
aktualizacja: 14-05-2018, 13:37

Tesla szykuje się do uruchomienia działalności w Szanghaju po zapowiedzi Chin, że pozwolą zagranicznym inwestorom mieć kontrolę nad spółkami produkującymi w tym kraju auta „nowej energii”, donosi Reuters.

Amerykański producent aut elektrycznych zarejestrował w Szanghaju spółkę Tesla (Shanghai) Co Ltd. Jako obszar jej działalności podał auta elektryczne, części zamienne i akumulatory.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Tesla od dawna zapowiadała rozpoczęcie działalności w Szanghaju i uruchomienie tam produkcji aut elektrycznych. Reuters podkreśla, że nie jest jasne, czy nowa firma jest związana z zapowiadanym zakładem produkcyjnym. 

Obecnie Tesla sprzedaje w Chinach auta importowane z USA.

Władze Chin zapowiedziały, że w tym roku zmniejszą ograniczenia dotyczące zaangażowania zagranicznych podmiotów w firmach produkujących auta tzw. nowej energii. Do 2022 roku mają zniknąć dla wszystkich producentów aut. Przez ostatnie dwie dekady zagraniczni inwestorzy nie mogli przekraczać bariery 50 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Tesla zarejestrowała firmę w Szanghaju