Tester ma przyszłość

MK
11-09-2013, 00:00

Barometr „Pulsu Biznesu”

Jak wynika z raportu firmy Sedlak & Sedlak, testerzy oprogramowania zarabiają średnio 5,1 tys. zł, a programiści — 5,5 tys. zł. Ale ta różnica będzie malała. Producenci i dostawcy IT zwracają bowiem uwagę także na właściwie sprawdzony software. Dotyczy to też rozwiązań open source — choć są stale doskonalone przez użytkowników, ich oferenci chcą zapewnić ich profesjonalną weryfikację.

Systemy nie dość, że są coraz bardziej skomplikowane, to jeszcze oczekuje się od nich, żeby były dostępne z każdego miejsca na kuli ziemskiej i o każdej porze, a ponadto by działały poprawnie, wydajnie i bezpiecznie. Sprostanie tym wymaganiom istotnie zwiększyło znaczenie kompleksowych testów, coraz częściej realizowanych przy pomocy przeznaczonych do tego aplikacji.

— Rosnący nacisk na bezpieczeństwo systemów informatycznych tworzonych obecnie najczęściej jako aplikacji webowych pozwolił na dalszy rozwój specjalizacji testowania oprogramowania, dając interesujące możliwości zawodowe osobom, które chcą realizować karierę w branży IT — podkreśla Paweł Żal, lider zespołu testów w Unizeto Technologies.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Tester ma przyszłość